Aktualita č. 2 – Zásadní předpoklady

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Milí „Hvězdoplavci“

Dříve než se spolu se mnou vydáte Hvězdnou cestou, bude dobré si ujasnit a přijmout několik zásadních předpokladů. To proto, že má být cesta úspěšná, měl by každý znát základní předpoklady z nichž se vychází a na nichž se staví.

Prvním předpokladem je, přijmout a ztotožnit se s tím, co už nyní  tvrdí i současná věda prostřednictvím svého představitel kvantového fyzika – Amita Goswamiho  – že existuje něco, co je všemu v tomto vesmíru nadřazeno.

Amit Goswami ve filmu „Kvantový aktivista oficiálně sděluje: „… existuje tzv. NE LOKÁLNÍ VĚDOMÍ, které v sobě obsahuje nekonečné množství dosud neprojevených možností“ do něhož má možnost vstoupit každý. Nebo-li každý může v rámci svých možností realizovat vše co si jen dokáže představit …

Pokud má někdo pochybnosti a nemá svůj vnitřní prožitek, nechť se podívá na výše zmíněný film. Odkazují na něj i tyto stránky. Film je dobré vidět několikrát!

Druhým předpokladem je, že tady nejsme náhodou, že náš život má jasně daný smysl
a směřování!

Každý z nás je jedinečný a všichni jsme na cestě za jediným cílem –  dosáhnout dokonalosti. Dokonalost ovšem není otázkou jednoho života. Jinými slovy, naše současné smrtelné tělo, je pouze dopravním prostředkem a dočasným příbytkem na cestě naší nesmrtelné duše.

A opět – pokud má někdo pochybnosti a nemá vnitřní prožitek (většina z těch co prošli hlubokými stavy změněného vědomí – např. formou dynamických meditací, holotropního dýchání atp. onen prožitek má …), nechť se podívá na další film „O tom co se děje v době umírání“ ( kdo chce jít ještě hlouběji může si nastudovat Tibetskou knihu mrtvých“). I na tento film odkazují tyto stránky.

Třetím zásadním předpokladem, je pochopit princip tvrzení – „Aby se změnilo to vně, musí se nejdříve změnit to uvnitř!“.

Každý chápe, že chce-li se podívat na komedii, musí do promítačky dát film s komedií, chce-li vidět horor, musí tam dát horor atd..

Málokdo však chápe, že chce-li žít šťastný, pohodový a spokojený život, musí si to také tak nastavit v programech, které jedou v našich hlavách, srdci a nitru. A to Hvězdná cesta bude učit.

Obvykle, chceme –li něco změnit, snažíme se to měnit prostřednictvím okolí. Tak  věci přes veškerou naši snahu nefungují. Pomůže předtava, že to je jakoby jsme se postavili před plátno, na který se promítá film a snažili se nějak přemalovat děj, který se tam promítá. Ať se snažíme sebeusilovněji, film jede stále dál, bez ohledu na to, co s tím plátnem vyvádíme.

Jinými slovy, musíme se podívat do svého nitra a pokud tam jsou nastaveny jiné programy, jiné procesy, jiné děje, než ty které by měly přinést, kýžený „životní film“, tak tam musíme udělat změny.

A o tom především bude Hvězdná cesta. O změnách, které se budou nastavovat vevnitř, tak aby se mohly projevit vně.

Posledním, pro dnešek, ale o to zásadnějším předpokladem je, že aby se něco mohlo změnit, nestačí jen něco vědět, ale také je NUTNO KONAT!

Většina z nás tuší, že lidstvo obecně uvízlo ve změti informací, které nejsou-li účelně použity, pak nejsou k ničemu a tělo jen oslabují. Mám na mysli nejen spoustu balastu, který se ve školách děti učí a v životě pak nikdy nepoužijí, ale zejména všechny ty bulvární články, zprávy  a informace, které nám jsou podsouvány jako něco, bez čeho nemůžeme žít, přičemž opak je pravdou!

Takže je potřeba nejen konat, ale také se odříznout od nepodstatných život komplikujících informací – ale o tom až zase příště.

A protože čas od času na nás přichází  chřipkové období, podělím se s receptem, který se mi poslední dobou nejen osvědčuje, ale také chutná.

Jde o „Zázvorový likér“.

Recept: 150 g strouhaného zázvoru, 150 g medu, 1 oloupaný citrón nakrájený na plátky a OLYMPUS DIGITAL CAMERA0.5 l vodky (já dávám hruškovici). Vše smícháme a necháme 3 dny louhovat. Pak scedíme a pijeme každý den štamprli.

Údajně se nám chřipka obloukem vyhne. Pro mne je to cca 2 měsíce stará novinka a musím říci, že zatím funguje. Navíc mi to opravdu hodně chutná.

A ještě jedna poznámka. Moje maminka si z toho vylouhovaného ještě vaří čaj a velmi si to pochvaluje.

Mějte se náramně a těším se na Hvězdnou cestu s vámi!

S úctou a pokorou Váš Milan Gelnar

P.S.:
Pokud byste měli nějaký podobný osvědčený tip, klidně se v rámci diskuse podělte. Ostatní to jistě rádi přivítají …

 

 

 

8 komentářů u „Aktualita č. 2 – Zásadní předpoklady

 1. Také děkuji za recept,je výborný.Jenom opatrně u lidí,kteří mají problémy se žaludkem.Tam bych doporučila štamprličku raději po jídle:))

 2. Milí hvězdopravci , srdečně Vás zdravím !
  Já jen k tomu našemu nitru ,dovoluji si Vás upozornit na knihu od Anity Moorjani ” Musela jsem zemřít ” , nakladatelství Hay House . Na tuto knihu jsem čekala skoro celý svůj život a to je mi 56 let . Pochopíte , je to tzv. “doražák ” , stačí si ji jen přečíst. Ahoj Lida .

  1. Děkuji za tip. Tak to v životě obvykle chodí. Jak říká kvantový fyzik Amit Goswami – aby člověk pochopil, musí být pořádně zatřeseno jeho egem … Hvězdnou cestu životem Vám přeje Milan Gelnar

 3. Velmi mě ovlivnila kniha: Anna Farianová – Putování po čtrnácti životech. Vřele doporučuji.

 4. Dobrý den,
  já zase doporučuji Radikální odpuštění Colin C. Tipping,
  odpustit někomu je těžké,odpustit sobě ještě těší.
  Regina

 5. Dobrý den* …ještě k tomu zázvorovému likéru – ráda přejdu na recept od Vás, Vaše doporučená doba louhování 3 dnů je lákavější než u původního receptu se třemi týdny, když účinek je totožný. Dáda

  1. Aha, tak to jsem netušil. Mně se to osvědčuje takto. Navíc to opravdu hrozně rychle ubývá, takže ten zkrácený režim se vyloženě hodí :-). Hezké předsváteční dny! M. Gelnar

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *